Luboš Soukup | Animal Music

Luboš Soukup

Nové album Luboše Soukupa s Christianem Pabstem vyjde v září 2022.
O umělci:

“Hrajeme moderní jazz, ve kterém se objevuje řada vlivů (klasická hudba, lidová hudba, africké rytmy, zvukové plochy). Naše improvizace nejsou tradičně jazzové, to znamená hrát již prověřené fráze jazzových velikánů. Spíše se snažíme tvořit a odvážlivě i uvážlivě prozkoumávat různé hudební terény. Naše hudba je převážně rytmická a je založená na nosných melodiích."

Luboš Soukup žije od roku 2010 převážně v Kodani, kam ho přivedla touha proniknout do skandinávské hudby, načerpat inspiraci a navázat nové kontakty. Se svojí tamní kapelou nahrál album Země (s hostujícím jazzovým kytaristou Lionelem Louekem) a také album Christiania v legendárním "svobodném městě", na kterou si přizval Vojtu Procházku z Vertiga. Pravidelně koncertuje v Dánsku i České republice. Kromě svého vlastní kvartetu řídí také sestavu Septet, je členem elektro-akustické kapely Points–Rataj Quintet, energické skandinávské kapely MAdHAs, česko-polského kvinteta Inner Spaces a kapely Live Foyn Friis Quintet. Je členem "Pražské šestky" autorů sdružených kolem Concept Art Orchestra.

Z katalogu Animal Music Luboš vybírá: “Vedle již prověřených umělců jako Vertigo, Muff, Jaromíra Honzáka a dalších, bych doporučil alba Víta Křišťana Imprints, Apokalypsis vokálního souboru Tiburtina Ensemble a tria Dorůžka, Bárta, Novák nebo Projekt Z Petra Zelenky."

Ukázky:
Prá (Christiania: Live at Børneteateret, 2020)
Cosmopo Blues (Christiania: Live at Børneteateret, 2020)
Part 3 (100 years, Concept Art Orchestra, 2020)
Shikara (Země, 2017)
Země (Země, 2017)

Login