Štěpánka Balcarová | Animal Music

Štěpánka Balcarová

Právě vyšlo nové album Emotions
O umělci:

“Jsem jazzman každým coulem. Každou svou skladbou chci ale posluchači něco vzkázat, přiblížit určitý pocit nebo myšlenku...a tak se často nevědomky od jazzového světa trochu oddálím. Inspiraci čerpám hlavně v přírodě! Poslední dobou ale i v tichu. Ve chvíli, kdy se mi podaří se zastavit a zklidnit vír myšlenek, ke mně začne promlouvat hudba.” 

Štěpánka Balcarová stojí v čele jazzového big bandu Concept Art Orchestra, které je špičkovým progresivním tělesem, jehož repertoár tvoří téměř výhradně autorská tvorba šestice generačních souputníků sdružených kolem Štěpánky - "Pražská šestka". Dále vede česko-polský kvintet Inner Spaces nebo septet s polskou zpěvačkou Małgorzatou Hutek. S Inner Spaces za desku „Light Year” a s Concept Art Orchestra za desku „The Prague Six” získala Cenu Anděl v kategorii jazz. Kromě aktivního hraní a skládání je také organizátorkou jazzové skladatelské soutěže Karla Krautgartnera. 

Z katalogu Animal Music má Štěpánka blízko hlavně k tvorbě svých přátel - Luboše Soukupa, Vítka Křišťana, Jaromíra Honzáka, Davida Dorůžky nebo Jirky Slavíka.

 

Ukázky:
Joy (Emotions, 2023)
Part 1 (100 years, Concept Art Orchestra, 2020)
Malý král (Vánoce dospělých, Concept Art Orchestra, 2018)
Szczęście (Life and Happiness of Julian Tuwim, 2017)
Trawa zielona (The Prague Six, Concept Art Orchestra, 2015)
H.F.L. (Higher Form of Love) (Light Year, 2012)

Login

Partneři