Ástor Piazzolla 101 Anniversary - křest CD & milonga | Animal Music

Ástor Piazzolla 101 Anniversary - křest CD & milonga

15.02.2022

11. března ožije vršovický Vzlet argentinským tangem! U příležitosti 101. narozenin Ástora Piazzolly pokřtí Orquestrina Radek Baborák své poslední CD věnované tomuto skladateli. Po křtu bude následovat milonga - tedy tango tančírna - pod záštitou Radky Šulcové z taneční školy Caminito.Cz!

Vstupenky na celý večer seženete tady: http://goout.net/.../radek-baborak-and.../szemfxs

Orquestrina Radek Baborák pokřtí 11.3.2022, v den 101. nedožitých narozenin Ástora Piazzolly, album Cuatrocientas Estaciones de Ástor Piazzolla, které vyšlo před rokem u Animal Music. Je to v pořadí třetí album tohoto souboru věnované argentinskému mistrovi.

Těšit se můžete na večer plný temperamentní hudby a po skončení koncertu bude následovat milonga - něco jako tančírna nebo ples, ve které se ale hraje a tančí pouze argentinské tango. Tato společenská událost má svá pravidla. O hudbu se stará DJ, který pouští skladby různých autorů, vždy v setu po čtyřech písničkách (tanda), oddělených hudbou úplně jiného žánru (cortina). Tyto hudební předěly slouží ke střídání partnerů. Je totiž zvykem tančit s jedním partnerem jednu tandu, pak si poděkovat a vyzvat k tanci někoho jiného. Samotné vyzývání k tanci je kapitola sama pro sebe, ale třeba na této akci budete mít příležitost proniknout do tajů tohoto podmanivého tance.
 

Sledujte FB událost

Login