Ondřej Pivec

Koncertní tipy na září

15.08.2018

Na podzim pro Vás chystáme několik nových titulů, ale než bude vše nahráno, smícháno, nafoceno, zalomeno, vytištěno, vylisováno, zabaleno a uploadováno, máme pro Vás několik koncertních tipů. Až na jeden proběhnou všechny v pražském Jazzdocku. 
 

LUBOŠ SOUKUP QUARTET
06/09 od 22:00, Jazzdock (Praha) 
Oceňovaný skladatel a saxofonista žijící v Dánsku představí svůj autorský repertoár tentokrát s českou kapelou vynikajících hudebníků ve složení Vít Křišťan (piano), Jaromír Honzák (kontrabas) a Tomáš Hobzek (bicí). Promyšlené a vyzrálé kompozice se snoubí s citlivou a neokázalou hrou, která povznáší a doslova hladí po duši.
 

ONDŘEJ PIVEC & KENNEDY ADMINISTRATION
07/09 Music Festiwall, areál Kytary.cz Modřany (Praha)
Česká klávesista a hráč na Hammondovy varhany a držitel Grammy vystoupí se svojí americkou kapelou, jíž vévodí charismatická zpěvačka Kennedy. Žánrově nespoutaná hudba, v níž ucítíte soul, funk, pop, bossa novu i RNB, to vše říznuté jazzem a gospelem. Následující den se uskuteční workshop klávesových nástrojů vedený Ondřejem Pivcem.
 

JAROMÍR HONZÁK QUINTET
09/09 od 21:00, Jazzdock (Praha)
Mnoha Anděly ověnčený Jaromír Honzák, výrazná a inspirativní osobnost českého jazzu, vystoupí v pražském Jazzdocku se svým kvintetem - kytaristou Davidem Dorůžkou, pianistou Vítem Křišťanem, saxofonistou Lubošem Soukupem a bubeníkem Martinem Novákem, s nimiž nahrál své poslední album EARLY MUSIC, na němž pracuje s pradávnými inspiračními zdroji moderní hudby, kontrapunktem a polyfonií.
 

BLUE SHADOWS feat. JAMES HARRIES
10/09 + 11/09 od 21:00, Jazzdock (Praha)
Kapela čtyř umělců z různých hudebních světů (Josef Štěpánek, Petr Ostrouchov, Martin Novák a Jiří Bárta), která vznikla jako spontánní vyústění spolupráce na nahrávání hudby k televizní minisérii Viktora Tauše "Modré stíny" se opět vrací do Jazzdocku. Na koncertě zazní jejich vlastní skladby ze stejnojmenného alba, stejně jako několik písní zpěváka Jamese Harriese a také jedna čerstvá novinka filmového skladatale Petra Ostrouchova.
 

VERTIGO
24/09 od 22h, Jazzdock (Praha)
Kapela Vertigo je stálicí české hudební scény, která loni oslavila 15 let své existence. Vyznačuje se sofistikovanými kompozicemi, ale i totální improvizací a zcela nezaměnitelným zvukem - Marcel Bárta, Vojtěch Procházka, Oskar Török, Rastislav Uhrík, Daniel Šoltis a Dorota Barová.
 

CONCEPT ART ORCHESTRA
30/09 od 21:30, Jazzdock (Praha)
Náš nejlepší pravidelně vystupující jazzový bigband vedený Štěpánkou Balcarovou představí v premiéře rozsáhlou skladbu zkomponovanou autorským seskupením "Pražská šestka" speciálně pro příležitost stoletého výročí vzniku republiky. Na tomto koncertě je povede americký dirigent, skladatel a aranžér ED PARTYKA a koncert bude nahrávat Český rozhlas. 
 

Všechny zmíněné umělce najdete v našem katalogu.

 

Login