Dorota Barová, Jakub Vejnar, Miroslav Chyška (foto Zuzana Böhnisch)

Naše koncertní tipy na říjen

05.10.2018

Máme pro Vás několik tipů, kam v říjnu vyrazit na koncerty našich i Vašich oblíbených umělců.
Hlavní událostí října je bezesporu křest sólového autorského alba Doroty Barové, bude toho ale mnohem víc.

 

DOROTA BAROVÁ - KŘEST ALBA ILUZJA
08/10 od 19:00 - Jazzdock (Praha)
Autorské album Doroty Barové, kterou znáte například z kapel Tara Fuki, Vertigo či Tugriki, natočila album písní zpívaných v polštině na texty polské hudební publicistky Teresy Drozdy, básně Krzysztofa Kamila Baczyńského a také své vlastní texty. Ke spolupráci si přizvala kytaristu Miroslava Chyšku a baskytaristu Jakuba Vejnara a také klavíristku Beatu Hlavenkovou.

 

SLAVÍK/NOVÁK/DORŮŽKA
09/10 od 19:00 - Jazz Goes to Town (Hradec Králové)
14/10 od 20:00 - Klub Alterna (Brno)
31/10 od 19:00 - Klub Parník (Ostrava)
01/11 - Knihovna Třinec
10/11 - Jazzclub Tonne (Drážďany)

Svěží seskupení tří hudebníků s bohatými zkušenostmi a s neutuchajícím tvůrčím duchem zčásti navazuje na předchozí autorskou tvorbu jedné z nejvýraznějších postav českého jazzu – kytaristy Davida Dorůžky, výrazně se ale také opírá o kompozice a hudební koncepci kontrabasisty Jiřího Slavíka.

 

ŠTĚPÁNKA BALCAROVÁ
09/10 od 20:30 - Jazz Goes to Town (Hradec Králové)
V rámci královéhradeckého mezinárodního jazzového festivalu vystoupí trumpetistka a umělecká vedoucí bigbandu Concept Art Orchestra se svým autorským repertoárem, který vloni získal nominaci na cenu Anděl v kategorii jazz. Zhudebněné básně polského básníka Juliana Tuwima zpívá Malgorzata Hutek.

 

VERTIGO
21/10 od 18:00 - Kino Řevnice
Česko-slovenská kapela tvořená šesti výjimečnými hudebníky si na naší jazzové scéně vydobyla již kultovní pozici. Svébytný a snadno rozpoznatelný zvuk a energie, to je Dorota Barová, Marcel Bárta, Vojtěch Procházka, Oskar Török, Rasťo Uhrík a Daniel Šoltis.

 

JAZZ DOCK ORCHESTRA playing ANDY SCHOFIELD & THAD JONES
15/10 od 21:00 - Jazz Dock (Praha)
Domovský bigband nejlepšího pražského jazzového klubu hraje pravidelně každé třetí pondělí v měsíci. Na jubilejním desátém koncertě zazní skladby saxofonisty Andyho Schofielda, jehož sólové album brzy vyjde na našem labelu, a také kompozice a aranžmá legendárního Thada Jonese.

 

CYRILLE OSWALD QUARTET
13/10 od 19:00 - Jazz Dock (Praha)
Holandský saxofonista žijící v Praze vydal v roce 2010 u Animal Music své čtvrté (výhradně) autorské album s názvem "The Wrong Present", které nahrál s Davidem Dorůžkou, Tomášem LIškou a Danielem Šoltisem. V jeho tvorbě se mísí vlivy mnoha žánrů - world music, alternativní hudby i soudoby vážné hudby.

CONCEPT ART ORCHESTRA
25/10 od 19:30 - Československý jazzový festival (Přerov)
Pravidelně vystupující progresivní jazzový bigband vedený Štěpánkou Balcarovou vystoupí na 35. ročníku festivalu v Přerově se svým stálým repertoárem skladatelů Pražské šestky.
Čtěte recenzi na poslední počin Concept Art Orchestra - premiéru nové skladby Pražské šestky vytvořené ke stému výročí Republiky.

Login