Nový videoklip Marie Puttnerové | Animal Music
Marie Puttnerová (foto Dušan Tománek, 2022)

Nový videoklip Marie Puttnerové

03.01.2023

První videoklip z debutového sólového alba zpěvačky Marie Puttnerové, která se po české hudební scéně pohybuje již řadu let v originálních sestavách Jablkoň, Půljabkoň a Zvíře jménem Podzim, je na světe. "Píseň o domově" je zhudebněním stejnojmenné básně Jana Zahradníčka, autory hudby jsou Jakub König, Marie Puttnerová a Martin Novák. Autorkou videoklipu je vizuální umělkyně a VJka Linda Arbanová.

„O tom, že vyjde Píseň o domově jako první singl, jsem se rozhodla ještě úplně na začátku, dávno před první natáčecí štací. Při živých vystoupeních patřila tato zhudebněná báseň Jana Zahradníčka mezi nejdynamičtější kusy, a tak v souvislosti s její formou a obsahem s nadčasově hlubokým poselstvím, nebylo o čem pochybovat. Člověk míní, Eddie Stevens proměňuje; eufemisticky řečeno z bigbítové verze se stala skladba minimalistická, něžná, nekompromisně jemná.“ říká zpěvačka. 

Ke vzniku svého sólového alba "Laila tov" oslovila Marie Puttnerová britského producenta Eddieho Stevense (Druhá tráva, Jana Kirschner, Roisín Murphy, Moloko) a dva hudebníky, s nimiž v posledních letech vystupuje i koncertně – Martina Nováka (Robert Křesťan & Druhá tráva, Lanugo, Blue Shadows, Jaromír Honzák Quintet, Baromantika, David Dorůžka Trio) a Petra Uviru (Ladě, Heimat, Jitka Šuranská, Vladivojna la Chia).

Album LAILA TOV vyjde 21. dubna na CD, LP a digitálně. 

Login