Představujeme druhou část edice 2022 | Animal Music

Představujeme druhou část edice 2022

12.10.2022

Kontrabasista a několika Anděly oceněný skladatel Jaromír Honzák nahrál v doprovodu své stálé jazzové „all stars“ kapely (David Dorůžka, Luboš Soukup, Vít Křišťan, Martin Novák) nové, v pořadí již deváté autorské album. Další jazzovou novinkou bude nahrávka nového česko-švédsko-kanadského kvartetu Machina Mundi, který založil a autorsky vede saxofonista Luboš Soukup. Na albu se obklopil nejen svými někdejšími spolužáky z kodaňské Rhythmic Music Conservatory, s nimiž už nějakou dobu úspěšně koncertuje, ale také zvukem analogových syntezátorů, což v jeho tvorbě představuje novinku.  

K vydání připravujeme také písničkové album Andrey Šulcové, flétnistky účinkující mimo jiné na několika nahrávkách Concept Art Orchestra, kterou cesty osudu přivedly k touze vyjádřit se prostřednictvím vlastních písní. Její suverénní zpěv a sametová barva hlasu Vás nenechají na pochybách, že se vydala dobrým směrem. Spoluhráči jí byly již zmínění Jaromír Honzák, Vít Křišťan a Martin Novák, sehrané trio doplňuje Josef Štěpánek na kytary a Petr Ostrouchov v roli producenta i vokalisty. Koncem října můžete slyšet Andreu sólově v Buštěhradě a Hradci Králové.

Klasickou notu letošní edice doplní po Baborákových hornových kvintetech dosud nevydaná nahrávka vokálně-instrumentálního souboru Musica Antiqua Praha, svého času nejproslulejšího tělesa zaměřeného na interpretaci barokní hudby na dobové nástroje, které působilo ve Střední Evropě. 

Login