Vychází druhý singl a videoklip Marie Puttnerové | Animal Music

Vychází druhý singl a videoklip Marie Puttnerové

21.04.2023

 

Marie Puttnerová představuje druhou píseň ze svého alba Laila tov, které vychází přesně za týden. Ve videoklipu Jakuba Čermáka a po boku Vladimíra Javorského přináší zhudebněnou báseň Jana Zahradníčka Pozdrav. Videoklip, či spíše krátký film, kombinující animaci a hrané záběry je obrazovou meditací nad prostorem osobní svobody, „kterou si nosíme uvnitř sebe, nemá konečen a nemůže být uzmut ani okupován nikým zvenčí – pokud to sami nedovolíme”, říká jeho autor Jakub Čermák.

„Marie v písni citlivě zpracovala text osudem tragicky hmožděného „knížete“ české katolické poezie, básníka s obrovskou niternou silou. Chopit se jeho veršů videem byla výzva; snažil jsem se do minimalistických obrazů nějak propsat desítky hodin prožitých se Zahradníčkovou poezií; ztvárněné vize vychází jak ze Zahradníčkovy lásky k stvoření jako takovému, projevované mj. celoživotní vášní pro rostliny (nomen omen!), tak z inspirativní lásky, kterou k sobě chovali se svou ženou. A z lásky k Bohu samozřejmě,“ přibližuje své zpracování Jakub Čermák a dále doplňuje: „Vláďa Javorský je fantastický herec a rozumí poezii, zadání chytil ihned. Nakonec je z toho snad variace na staré vězeňské téma: skutečný prostor svobody si nosíme uvnitř sebe…”

Album Laila tov vychází přesně za týden na CD a LP, těšit se můžeme na dva křty – jeden už 26.4. v Brně a druhý 15.5. v Praze. Více informací zde.

 

Login

Partneři