Zdeněk Liška - 100 let | Animal Music

Zdeněk Liška - 100 let

16.03.2022

Filmový skladatel ZDENĚK LIŠKA, který napsal hudbu k více než 150 celovečerním a stovkám krátkých filmů by se dnes dožil 100 let. Připomeňte si spolu s námi tvorbu tohoto fenomenální skladatele. Máme pro Vás tipy na kulturní dění spojené s oslavami jeho jubilea.

KONCERT
Symfonický orchestr hl.m.Prahy FOK pod taktovou Radka Baboráka a ve spolupráci se sólisty Ivo Kahánkem, Ladou Bočkovou a Josefem Moravcem a herci Aloisem Švehlíkem, Petrou Špalkovou Sabinou Rojkovou. připravil unikátní program složený z hudby Zdeňka Lišky k filmům Marketa Lazarová, Spalovač mrtvol, Smrt si říká Engelchen a dalších.
Vstupenky

 

FILMY
Programový speciál věnovaný Zdeňkovi Liškovi připravilo online kino DAFILMS s výběrem toho nejlepšího z jeho filmografie - Obchod na korze, Marketa Lazarová, Ovoce stromů rajských jíme, Ikarie XB 1, Baron Prášil a mnoho dalších.
Více
 

NĚCO KE ČTENÍ
Mnoho zajímavého o Zdeňku Liškovi, jeho tvorbě a odkazu, který dodnes uchvacuje a inspiruje současné skladatele, se dočtete v březnovém Magazínu UNI nebo aktuálním vydání týdeníku Respekt

 

Login