David Dorůžka | Animal Music

David Dorůžka

O umělci:

„Moji hudbu ovlivňuje vše, co slyším a vidím kolem sebe. A to se den ze dne mění, takže je těžké najít nějakého společného jmenovatele, který by byl více konkrétní, než je život sám. A inspirace přichází někdy rychle, jindy pomalu, ale pokaždé odjinud. Na mém úplně prvním albu jsem jednu skladbu nazval I Will Keep Searching. Těchto slov se snažím stále držet.“

David Dorůžka popisuje svůj styl jako hudbu 21. století, přesněji jako hudbu, v níž zpravidla převládá improvizační složka nad tou kompoziční, i když i ta je velice důležitá. Hudbu vycházející z odkazu moderních jazzových hudebníků, ale s přesahy do mnoha jiných stylů, zvuků a tradic.

Často je označován jako jedna z vůdčích postav české jazzové scény, je aktivním profesionálním hudebníkem od svých čtrnácti let a má za sebou vystupování po celém světě, spolupráci s řadou světových jmen a dlouhodobé pobyty v metropolích New Yorku a Paříži. Slyšet ho můžete s jeho triem, ale je také velmi vyhledávaným sidemanem. V katalogu Animal Music ho můžete čerstvě slyšet například na albu Prometheus klavíristky Nikol Bókové.

Z katalogu AM David vybírá album Země Luboše Soukupa s hostujícím Lionelem Loueke.

Ukázky:
shir le´ilanot (Gilgul, 2023)
Tale of the Autumn Sea (Autumn Tales, 2016)
The Things That Never Can Come Back (Silently Dawning, 2008)

Login

Partneři