Martin Brunner | Animal Music

Martin Brunner

Nové album Martina Brunnera se zpěvačkou Markétou Foukalovou právě vyšlo!
O umělci:

„Kromě jazzové hudby jsem vyrůstal na poslechu artrocku. Později mě výrazně ovlivnilo studium klasické hudby na konzervatoři. Při psaní hudby jsou mojí hlavní inspirací muzikanti, se kterými se danou hudbu chystám hrát nebo pro které píšu. Při skládání vždy myslím na jejich osobnost a představuji si, co bych si s nimi chtěl hudbou sdělit a taky na určitý příběh, který se hudbou snažím vyjádřit. Pokud se mi ho nepodaří zachytit podle mých představ, noty škrtám. To, co mě zajímá na vůbec každém uměleckém díle, je osobní naléhavost, díky které se můžeme naladit na vnitřní svět jeho tvůrce.“

S kapelou Martin Brunner Band (Tomáš Fuchs, Rastislav Uhrík, Roman Vícha), nahrál v roce 2019 jazz-rockové album Levels of Life. Skládá také pro komorní ansámbly a big band Concept Art Orchestra, i své vlastní rozsáhlejší skladby. V roce 2022 vyjde živá nahrávka z jeho koncertu se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, kde představil cyklus zhudebněných básní Věry Koubové se zpěvačkou Markétou Foukalovou. 

Z našeho katalogu Martin doporučuje: Nononononininini kapely Vertigo a Blood Sings Jaromíra Honzáka s coververzemi písní Suzanne Vega.

Ukázky:
Spotless Mind
(Levels of Life, 2019)
Země stoletá - Part 4
(100 Years, 2020)
Vánoce dospělých
(Vánoce dospělých, 2018)
Part II.
(Morning Walks, 2013)

Login

Partneři