Jaromír Honzák (foto Dušan Tománek)

Jaromír Honzák získal jazzového Anděla

23.03.2018

Album EARLY MUSIC Jaromíra Honzáka získalo cenu Anděl v kategorii nejlepší jazzová nahrávka roku 2017. Honzák se tak stal už pětinásobným držitelem této ceny! Skvělý kontrabasista, skladatel, pedagog a jedna z vůdčích osobností současné české jazzové scény se na svém albu inspiroval některými postupy staré hudby: Netroufnu si pojmenovat styčné prvky, spíše tam cítím jen inspiraci. Jak u Bacha, tak u středověké hudby jde o určité pojetí kontrapunktu, ve středověké hudbě volnější, které otevírá obrovský prostor pro experimentování i pro práci v kontextu soudobého zvuku. Nejde o to, že bych se snažil přenášet starý zvuk do současnosti, ale právě kontrapunkt a práce s hlasy je nosný princip.“
Na albu spolu s ním účinkují David Dorůžka, Luboš Soukup, Vít Křišťan a Martin Novák, o nichž Jaromír Honzák říká: "Přínos mých spoluhráčů je neocenitelný, je pro vyznění mých skladeb zcela zásadní a rozhodující. Jejich empatie, invence a kreativita, nemluvě o prosté řemeslné úrovni, jsou obrovské."
Celý rozhovor najdete zde.
Recenzi alba od Tomáše S. Polívky čtěte zde.

Česká hudební akademie letos v kategorii jazz vybírala z pěti alb, všechna najdete v našem katalogu. Kromě Honzáka byli nominováni: 
Beata Hlavenková (Bethlehem)
Štěpánka Balcarová (Life and Happiness of Julian Tuwim)
Tomáš Liška (Invisible Faces)
Luboš Soukup feat. Lionel Loueke (Země)

Login