Křest alba Twenties Jaromíra Honzáka | Animal Music

Křest alba Twenties Jaromíra Honzáka

31.01.2023

Jaromír Honzák se svojí kapelou pokřtí novou desku Twenties 7. března v Jazz Docku. Nenechte si ujít jednu z mála příležitostí slyšet tuto super-kapelu ve složení Honzák-Křišťan-Dorůžka-Soukup-Novák naživo. Těšíme se nashledanou! 
 

z recenze Ondřeje Bezra:
"Album Twenties vypovídá o více věcech, než by se mohlo na první pohled zdát. Například o moudrosti Jaromíra Honzáka, který staví představu o „basistickém albu“ na hlavu tím, že téměř nesóluje, o to víc umělecky investuje do promýšlení a skládání, ale nepochybně zejména do pozice svorníku skvěle obsazené kapely, jež sestavu nezměnila už tři alba. A také o tom, jak si skvěle rozumí moderní zvuková invence Víta Křišťana s kapelníkovým přístupem k tvorbě. Hodně říká o posunu Davida Dorůžky z pozice kdysi snad nejintrovertnějšího českého jazzmana v hudebníka nebojícího se zahrát přímočařeji a tvrději. A i zbývající dva členové kvinteta, Luboš Soukup a Martin Novák, jaksi „mimoběžně“, jako by se nechumelilo, hrají ve svých oborech jasnou první ligu."

Zdroj: https://www.lidovky.cz/orientace/kultura/jaromir-honzak-album-twenties-cena-andel-jazz-hudba.A230106_122433_ln_kultura_ape

Login

Partneři